Lifestyle

7 najgorszych komplementów dla dziewczyny

Każda z nas uwielbia dostawać komplementy. W końcu kto nie lubi miłych słów? A jednak, niektóre komplementy dla kobiet wcale nie sprawiają, że czujemy się lepiej – nawet jeśli stoją za nimi jak najlepsze intencje. Dlatego mężczyźni powinni pomyśleć kilka razy zanim zdecydują się powiedzieć coś miłego! Jakich komplementów unikać? 

Dziś wyglądasz na wypoczętą 

Od razu wyrastają kolce na grzbiecie! Dziś wyglądam na wypoczętą – czy to znaczy, że na co dzień wyglądam na zmęczoną? Może na co dzień się nie maluję, a dziś się pomalowałam i przez to ktoś docenia, że wyglądam lepiej. Czyli, że bez makijażu wyglądam gorzej? I czy ktoś zwraca uwagę na to czy mężczyzna jest wypoczęty lub nie? 

Wyglądasz świetnie jak na swój wiek 

Dzięki, takim tekstem tylko mi przypominasz, że już nie jestem najmłodsza. Jestem przekonana, że nawet starsza pani nie byłaby zachwycona takim komplementem. „Wyglądasz świetnie, ale w sumie widać, że nie masz już 18 lat”. Panowie, żadna z nas nie chce słyszeć takich komplementów! 

Dobrze sobie z tym poradziłaś jak na kobietę 

Okropny, szowinistyczny tekst sugerujący, że kobiety są mniej kompetentne, głupsze, radzą sobie gorzej od mężczyzn. Mówimy stanowcze nie takim komplementom. 

Jak to możliwe, że taka piękna kobieta jest sama? 

Ulubiony tekst obciachowych podrywaczy z klubów. Teoretycznie powinno nam się zrobić miło, bo jesteśmy takie pięknie, że to aż niemożliwe, że nie mamy partnera. A z drugiej strony, takie pytanie sugeruje, że coś może być z nami nie tak, skoro mimo warunków jesteśmy same. A może taka kobieta jest wdową, niedawno się rozwiodła albo preferuje przedstawicielki tej samej płci i nie ma ochoty wszystkich o tym informować? 

Masz świetną figurę, nie to co te chude dziewczyny 

Takie „komplementy” dla dziewczyny można zrozumieć tylko w jeden sposób – że jesteśmy grube. Jest mnóstwo sposobów na to, żeby sprawić aby kobieta o pełniejszych kształtach poczuła się atrakcyjna i seksowna. Przypominanie jej o tym, że ma kilka kilogramów więcej na pewno nie jest jednym z nich! 

Gotujesz tak dobrze jak moja mama 

Dla większości mężczyzn ich mama jest pewnym wzorem idealnej kobiety – nic dziwnego, bo matka była pierwszą ważną kobietą w ich życiu. Być może dla panów, którzy kierują taki komplement do kobiety  jest on bardzo miły. W końcu pochwalili partnerkę, że robi coś tak dobrze, jak inna ważna kobieta w ich życiu. Jednak żadna z nas nie lubi być porównywana do teściowej – jesteśmy jedyne w swoim rodzaju, a nie takie jak twoja mama! 

Śliczna sukienka, szczuplej w niej wyglądasz 

Kolejny komplement dla dziewczyny, który można jednoznacznie zrozumieć: „jestem gruba”. Rozumiem, że intencje autora są dobre, ale jest tyle innych możliwości, żeby to powiedzieć! „Piękna sukienka, podkreśla twoją talię” albo „W tej sukience wyglądasz jak milion dolarów” itd. 

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.