Lifestyle

5 miast idealnych na weekendowy city break

Nie zawsze mamy kilka czy też kilkanaście dni urlopu na to, aby móc gdzieś wyjechać. Niekiedy czas nas mocno ogranicza, a mimo wszystko chcielibyśmy nieco oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości. Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie jakaś krótka, weekendowa wyprawa. Wbrew pozorom pomimo dość krótkiego czasu, wcale nie musi odbywać się ona na terenie kraju. Można zorganizować również wyjazd poza granice, a nawet zaplanować lot samolotem, aby było znacznie szybciej.

Weekendowy wypad do Wiednia

Miastem, które bez wątpienia zachęca do weekendowych wypadów, jest Wiedeń. Stolica Austrii jest wyjątkowo malownicza i pełna różnego rodzaju zabytków, również tych mających znaczenie na całym świecie. Wiedeń można zwiedzać na pieszo co jest dużym plusem, ponieważ daje to możliwość aktywnego spędzenia dnia i natrafienia po drodze na liczne atrakcje, urokliwe restauracje itp. W Wiedniu jest także mnóstwo parków i zieleni, dzięki czemu można na ławce odpocząć po dość intensywnym spacerze. Więcej na temat tego niezwykłego miasta, można przeczytać na tej stronie: https://nawakacje.eu/weekend-w-wiedniu/.

Londyn – Lwów – Lizbona

Trzy miasta zaczynające się na tą samą literę, a jednocześnie trzy zupełnie inne kierunki. Londyn ma bardzo dobre połączenie z Polską, jeśli chodzi o podróżowanie samolotem. Można tam dotrzeć jedynie w dwie godziny, a bilety niekiedy są naprawdę bardzo tanie. W Londynie warto zapoznać się z licznymi zabytkowymi budowlami oraz samym centrum miasta. Z racji tego, że było ono miejscem realizacji wielu filmów, z sentymentem można spojrzeć na niektóre mosty oraz ulice. To co w Londynie przyciągnie niejednego miłośnika sztuki, to liczne galerie oraz muzea, gromadzące najsłynniejsze obiekty świata. Choć Londyn jest naprawdę sporych rozmiarów, wszędzie z łatwością można dostać się czerwonym autobusem.

Lwów to miasto, z którym Polska ma naprawdę wiele wspólnego. Dlatego też zwiedzając ten piękny zakątek świata, można odkrywać ślady historii, która nie zawsze jest co prawda kolorowa, ale bardzo pouczająca. Niekiedy pewne informacje zauważone na ulicach Lwowa dotyczące słynnych Polaków, mogą okazać się dla nas nawet zaskoczeniem. W Lwowie warto zobaczyć między innymi Operę Lwowską.

Lizbona to miasto, które jest wypełnione wręcz punktami widokowymi. Dzięki czemu można podziwiać niezwykłe ukształtowanie okolicznych terenów. Ponadto Lizbona zachwyca zabytkami. Więcej na temat tego kierunku, można dowiedzieć się na stronie: naWakacje.eu.

Dlaczego warto odwiedzić Budapeszt?

Kierunkiem, który można wybrać na weekendowy wypad, jest również Budapeszt. To co można w nim zobaczyć, to między innymi słynny budynek Parlamentu osadzony na wodzie. To także dobre miejsce na to, aby zapoznać się z tradycyjną kuchnią węgierską. W wielu wypadkach kuchnia ta kojarzy się przede wszystkim z papryką oraz plackami. Tymczasem ma ona zdecydowanie więcej do zaoferowania.

Takie krótkie podróże zazwyczaj można zorganizować stosunkowo tanio, jednocześnie poznając mnóstwo zakątków świata.

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.