Lifestyle

Świeczka zapachowa – sposób na relaks w domu

Świeczka zapachowa to doskonały pomysł na relaks w domu. Głównie dlatego, że oprócz świeczek nie potrzebujesz niczego więcej. Mają one wiele zastosowań m.in. w aromaterapii, czy branży wellness i SPA, które od teraz możesz stworzyć we własnym domu. W sklepach dostępnych jest na tyle dużo zapachów i rozmiarów, że na pewno znajdziesz idealną dla siebie. Dzięki natychmiastowym efektom nie będziesz potrzebowała sztucznych odświeżaczy powietrza – świeczki zapachowe działają już po kilkunastu minutach od rozpalenia.

Zalety palenia świec zapachowych

Zalety palenia świec zapachowych mogłabym wymieniać w nieskończoność. Głównym z powodów, dla których powinnaś mieć je w domu, jest zapach. Możesz go wybrać według własnych preferencji – na rynku dostępne są różne rodzaje: owocowe, kwiatowe, słodkie, gorzkie, a także imitujące esencję przypraw lub oceanów. Świece, które mają w składzie olejki eteryczne, świetnie sprawdzą się też w aromaterapii lub leczeniu dolegliwości związanych z układem oddechowym. Pomogą także w zneutralizowaniu zapachu dymu z papierosów. To idealny sposób na chwilę relaksu po męczącym dniu. Jeżeli, tak jak ja, cenisz sobie estetykę, na pewno dostrzeżesz również wyjątkowy wygląd świec zapachowych. Świetnie sprawdzą się jako pomysł na prezent dla przyjaciółki, mamy lub siostry!

Jakie świeczki warto wybierać?

Świeczki zapachowe powstają z różnych składników – mogą być produkowane z ropy naftowej (świece parafinowe), tłuszczu zwierzęcego lub roślinnego (świece stearynowe) oraz z wosku pszczelego lub sojowego. Podczas wybierania idealnej świeczki zapachowej, warto zwrócić uwagę na te wykonane z wosku. Świece z wosku pszczelego nie wydzielają dymu, więc nie musisz martwić się o to, że będą za mocno kopcić. Ten rodzaj świec podczas spalania jonizuje powietrze, co pozytywnie wpłynie na drogi oddechowe wszystkich domowników. Wydzielany zapach pomoże także w walce z objawami alergii – katarem i uporczywym kaszlem. Świeczka daje efekty już po 20 minutach od rozpalenia.

Relaksacyjna funkcja świec zapachowych

Relaksacyjna funkcja świec zapachowych to zdecydowanie powód, dla którego powinnaś kupić je dla siebie. Przyjemny zapach idealnie dopełni wieczór spędzony z ulubioną książką lub pomoże zrelaksować się podczas długich kąpieli w wannie. Świece zapachowe pozwolą Ci też na złapanie chwili oddechu i zwolnienie tempa w ciągu zapracowanego dnia. Wpatrywanie się w płomień pozwoli na zadumę i pozbycie się stresujących myśli. Świece woskowe lub sojowe mogą być również wykorzystane do masażu. Wystarczy rozpalić je chwilę przed jego rozpoczęciem i pozwolić, aby wosk się rozpuścił. Następnie zgasić świecę palcami, a wosk wmasować w skórę. Olejek, który wchodzi w skład świecy, wchłonie się w skórę, a na powierzchni pozostanie cienka, połyskująca warstwa. Z zabiegu najbardziej skorzysta wysuszona skóra dłoni, łokci oraz kolan. Twoje ciało stanie się bardziej elastyczne i odprężone. Co więcej, olejki eteryczne zawarte w świecy udrożnią drogi oddechowe, dzięki czemu będziesz mogła oddychać bardziej swobodnie. U mnie poprawiła się zdolność koncentracji oraz ogólne samopoczucie.

Natalia
Studentka dziennikarstwa, którą fascynuje temat souvivre vivre. Szeroko pojętą kulturę cenię ponad wszystko - nawet wyżej niż jedzenie! Serio, romantyczną kolacje bez mrugnięcia okiem wymieniłabym na spektakl teatralny. Niepoprawna marzycielka i uzależniona netflixoholiczka.