Uroda

Jak przywrócić zdrowie i blask zniszczonym włosom?

Włosy, tak samo, jak naskórek, mają swój pewien cykl wzrostu oraz rozwoju. Dzięki temu następuje naturalna wymiana tych elementów. Nie zawsze jednak jest to proces naturalny, bowiem pasma mogą ulec zniszczeniom – zarówno tym mechanicznym, jak i chemicznym. Jak w takiej sytuacji przywrócić zdrowie oraz blask? Podpowiadamy.

Suche włosy – jak nawilżyć?

Pozbawione życia i zniszczone włosy są zazwyczaj mocno przesuszone. To nie tylko zasługa traktowania ich zbyt gorącym powietrzem suszarki, ale również mogą być to inne czynniki – dieta uboga w warzywa i owoce, zbyt gorąca woda podczas mycia, czy regularne rozjaśnianie i farbowanie. Wszystko to sprawia, że łuska włosa nadmiernie się rozchyla, a przez to włos traci nawodnienie i się przesusza. Jak zatem nawilżyć przesuszone pasma? Przede wszystkim ważny jest naturalny szampon oraz odżywki regenerujące, ale również olejki, które możesz wcierać w końcówki włosów. Bardzo zniszczone włosy z pewnością pokochają masło shea, olej arganowy oraz migdałowy.

Czy warto ścinać końcówki włosów?

Niezależnie od kondycji włosów, powinno się przynajmniej raz na trzy – cztery miesiące skrócić włosy o około 2 centymetry. Zapobiegnie to im dalszemu rozdwajaniu, ale i też przesuszaniu. Fryzura będzie od razu lepiej się prezentować i zniknie efekt nadmiernego puchu na głowie. Po ścięciu końcówek powinno się zainwestować we właściwe kosmetyki, by chronić włosy przed ich nadmiernym wysuszeniem i zniszczeniem.

A co ze stylizacją włosów?

Jeśli lubisz proste włosy, lecz przy okazji Twoje pasma są widocznie przesuszone, warto jest przemyśleć kwestię keratynowego prostowania włosów. Taki zabieg można z powodzeniem przeprowadzić też w domu, a dzięki keratynie włosy będą zdrowsze, bardziej wygładzone i co ważne – idealnie zregenerowane. Do codziennej stylizacji dobrze jest sięgać po sprzęt, który nie niszczy nadmiernie włosów, a wręcz dba o ich kondycję. Profesjonalne prostownice z właściwymi funkcjami, czy suszarki z odpowiednim nadmuchem będą tutaj odpowiednie.

W jakie kosmetyki ochronne warto się zaopatrzyć?

Regeneracja włosów nie musi być trudnym zabiegiem, pod warunkiem że na co dzień stosujesz odpowiednie kosmetyki, by włosów nie obciążać dodatkowo np. podczas stylizacji. Nic bowiem nie da stosowanie odżywek, maseczek, czy rewitalizujących szamponów, jeśli włosy dziennie będziesz prostować prostownicą, czy modelować za pomocą suszarki. Nie masz innego wyjścia? Zaopatrz się więc w kosmetyki ochronne. Spray termoochronny idealnie zabezpieczy włosy przed szkodliwym działaniem ciepła.

Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.