Jak usunąć paznokcie żelowe w domu
Uroda

Jak usunąć paznokcie żelowe w domu?

Manicure żelowy z całą pewnością cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet. Wynika to bowiem z faktu, że dzięki niemu możemy chronić naturalne paznokcie przez złamaniem czy skruszeniem, a także zapewnić sobie piękną dekorację paznokci na długi czas. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nawet najpiękniejszy, żelowy manicure może się nam w pewnym momencie znudzić, bądź pokaźne odrosty sprawią, że nie będzie się on już estetycznie prezentował. Jeśli wówczas nie mamy czasu na to, by udać się do kosmetyczki celem zdjęcia żelowych paznokci, możemy przeprowadzić taki “zabieg” w domu. Jednak jak zrobić to dobrze? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z portalem z inspiracjami na paznokcie ModnePazurki.pl!

Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu?

Wiele kobiet, które noszą żelowy manicure decyduje się na ponową wizytę u kosmetyczki celem ściągnięcia lub uzupełnienia odrostów. Warto jednak zauważyć, że żelowe paznokcie można w prosty i skuteczny sposób ściągnąć w domu, a przy tym nie musimy martwić się o uszkodzenia właściwej płytki paznokcia. Oczywiście musimy się do tego odpowiednio przygotować, a także wyposażyć w odpowiedni sprzęt. Najpopularniejszym sposobem usuwania żelowych paznokci jest oczywiście wykorzystanie frezarki. Jednocześnie jeśli nie możemy pochwalić się zbyt dużą wprawą w korzystaniu z tego urządzenia, możemy narazić nasze paznokcie na drobne uszkodzenia mechaniczne. Warto więc zdecydować się na kupno profesjonalnego removera, a także solidnego pilnika, a także wyposażyć się w odrobinę cierpliwości. Usuwanie żelowych paznokci w domu może być co prawda czasochłonne, jednak z pewnością będzie również skuteczne.

Usuwanie paznokci żelowych – jak się przygotować?

Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu? Zanim przystąpimy do usuwania żelowych paznokci, warto się do tego odpowiednio przygotować. Nie zależnie od tego, czy mamy frezarkę czy też nie, przyda się nam remover – najlepiej z acetonem, pilniczki, folia aluminiowa oraz waciki i patyczki kosmetyczne. Niestety, żelowy manicure słynie ze swojej wyjątkowej trwałości, a jego usuwanie nie jest wcale takie proste. Pamiętajmy więc o tym, że na samym początku możemy delikatnie spiłować top jaki znajduje się na górze manicure, a następnie pilniczkiem sprawić, by warstwa żelu jaka pozostanie na paznokci była wyjątkowo cienka – uważajmy, by zachować umiar, z pewnością żadna z pań nie chce przepiłować swojej płytki paznokcia. Przygotujmy sobie również waciki nasączone removerem oraz folię aluminiową, którą będziemy mogły okręcić nasze paznokcie – ten sposób przyda się w momencie, kiedy nie korzystamy z frezarki, gdyż pozwoli nam zmiękczyć żel na paznokciach.

Jak usunąć paznokcie żelowe bez frezarki krok po kroku?

Usunięcie paznokci żelowych jest możliwe nawet w momencie, kiedy nie posiadamy frezarki. Zajmie nam to co prawda nieco więcej czasu, jednak może się zakończyć spektakularnym sukcesem. Wobec tego, jak usunąć paznokcie żelowe bez frezarki? Oto instrukcja krok po kroku:

  • przygotujmy sobie pilniczek o dużej gradacji, patyczek kosmetyczny, remover, waciki i folię aluminiową;
  • za pomocą pilniczka zacznijmy spiłowywanie górnej warstwy żelowego paznokcia tak, by pozostała na nim jedynie cienka warstwa żelu;
  • waciki musimy solidnie nasączyć removerem, a następnie przyłożyć je do paznokci i owinąć folią aluminiową;
  • w tym momencie musimy odczekać odpowiednią ilość czasu do momentu, w którym pozostała warstwa żelu zostanie zmiękczona;
  • delikatnie przy pomocy patyczka kosmetycznego możemy “unieść” żelową warstwę tak, by możliwe było jej usunięcie z płytki paznokcia.

Jak zdjąć paznokcie żelowe frezarką krok po kroku?

Usuwanie żelowych paznokci frezarką jest wyjątkowo proste i skuteczne. Frezarka w sposób całkowicie mechaniczny usunie żelową warstwę i nie pozostawi po żelu żadnego śladu. Jak wykonać taki “zabieg” krok po kroku? Otóż:

  • pamiętajmy, by frezarkę trzymać pod lekki kątem, tak by nie przegrzać i nie przepiłować płytki paznokcia;
  • ustawmy urządzenie na dość niskie obroty i cierpliwie frezujmy warstwę żelu, do momentu kiedy nie zacznie prześwitywać nasza naturalna płytka;
  • na samym końcu resztki żelu możemy usunąć przy pomocy manualnego pilniczka lub removera.

Po usuwaniu żelowych paznokci frezarką, również warto zadbać o regenerację naturalnej płytki paznokcia.