wieszak na torebki
Lifestyle

Co zrobić z torebką?

Torebki stanowią nieodłączną część stylizacji większości kobiet – potrafią ją ożywić, podkreśli oraz nadać jej wyjątkowego charakteru dzięki swojej oryginalności. Dodatkowo są praktyczne – w ich czeluściach możemy zmieścić wszystko, od podręcznej kosmetyczki, przez zapasowe rajstopy, do niezbędnego w codziennym życiu portfela. Torebki mogą niestety także przysparzać pewnych problemów. Ostatnio zauważyłam, że kompletnie nie radzę sobie z ich przechowywaniem – plączące się paski, odkształcająca się struktura. To zdecydowanie przestało mi się podobać. Postanowiłam więc wziąć sprawy w swoje ręce – przeszukałam internet w poszukiwaniu rozwiązań mojego problemu i tak o to znalazłam kilka, moim zdaniem najciekawszych, rozwiązań.

Wieszak na torebki

Jest opcją, która wypada bardzo korzystnie cenowo. Podstawowe rodzaje wieszaków na torebki możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych (na ciekawych promocjach nawet za 30 zł). Kusząca cena jest dużym walorem, zwłaszcza jeśli chcemy po prostu przetestować dany sposób. Jeśli chodzi o dodatkowe zalety tego rozwiązania:

  • wieszak ma dość minimalistyczny design dzięki czemu wpasuje się w praktycznie każde wnętrze
  • jego rozmiary są niewielkie, jeśli chodzi o szerokość, więc sprawdzi się zarówno w garderobach, jak i w zwykłych sypialniach
  • dzięki temu, że zawieszone na nim torebki są wyeksponowane może stanowić także element ozdoby danego pomieszczenia
  • doskonale będzie wyglądał zamontowany na drzwiach szafy czy wewnętrznych do pokoju

Jeśli chodzi o wadę zastosowania tego rozwiązania, którą zauważyłam dopiero po tym, jak zaczęłam w nim lokować swoje torebki jest to, że jeśli nie mają one paska (jak w przypadku kopertówek), to trzeba się trochę nakombinować, żeby je na nim ulokować.

organizer na torebki
Śliczna prawda? *.*

Organizer na torebki

Kolejna opcja wypada nieco drożej, ponieważ jego koszt będzie wynosił około 100 zł. Jeśli chodzi o zalety tego produktu:

  • możemy znaleźć modele, gdzie cały organizer zawieszony jest na wieszaku, dzięki czemu możemy sprytnie schować go w szafie
  • możliwość umieszczenia w nim każdej torebki – z paskiem, bez paska, torby na zakupy – ogranicza Cię tylko wyobraźnia
  • ponownie możemy tutaj wyeksponować nasze torebki, o ile nie schowamy go w szafie, do czego w zasadzie jest głównie przeznaczony

Jeśli chodzi o wady tego rozwiązania, to nieco odpycha mnie cały design… Kieszonki wydają się być nieco kiczowate i nie wpasowują się w moje poczucie estetyki. Dodatkowo większość organizerów wymaga umieszczenia ich w szafie, a w mojej nie zmieściłaby się już nawet para skarpetek w ananasy.

Stojak na torebki

Opcja cenowo zbliżona do organizera. Do zalet należy:

  • mobilność konstrukcji, która wygląda praktycznie, jak zwykły wieszak, możemy ją dowolnie lokować i przestawiać
  • minimalny design
  • spora ilość miejsc do zagospodarowania

Wadą jest tutaj także konieczność kreatywnego podejścia, aby umieść na nim kopertówki, etc.

Co ja zrobiłam ze swoimi torebkami?

Osobiście zdecydowałam się na zastosowanie wieszaka na torebki – głównie skuszona ceną uznałam, że jak się nie sprawdzi to trudno. W zasadzie jeden wieszak, to praktycznie jedna butelka wina. Sprawdziło się w zasadzie doskonale – po pierwsze widzę, jakie mamy torebki, dzięki czemu od razu mogą sięgać po takie, które dotychczas były skryte na dnie szafy i zwyczajnie o nich zapominałem. Na dodatek – moje torebki od razu są gotowe do noszenia. Nie pomięte i odkształcone, uff! Polecam.

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.