kolagen w jedzeniu
Uroda

Dlaczego zdecydowałam się na suplementacje kolagenem?

Zapewne nie jestem jedyną kobietą, która ma mniejsze czy większe kompleksy i problemy związane z wyglądem. W ostatnim czasie zauważyłam u siebie pewne niedoskonałości cery takie jak: starzejąca się skóra, worki pod oczami czy też pogłębiające się zmarszczki. Postanowiłam coś z tym zrobić, jednocześnie chcąc dać sygnał kobietom o podobnych problemach. Po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się na suplementacje kolagenem w kapsułkach.

Dlaczego kolagen?

Kolagen to niemal cudowny składnik naszego organizmu, który odpowiada za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Powoduje nieustanne odnawianie się komórek, dlatego popularnie nazywany jest białkiem młodości. Niestety wraz z wiekiem włókna kolagenowe mają osłabioną zdolność wytwarzania tego niezwykle potrzebnego składnika. To wiąże się również z naszą odpornością i obronnością organizmu przed ingerencją drobnoustrojów, toksyn oraz komórek rakowych. Co ciekawe, kolagen może służyć także jako środek do walki z bólem. Miejscowe zastrzyki z kolagenem łagodzą ból i wspomagają odnawianie uszkodzonych stawów. Ta metoda leczenia jest szczególnie popularna wśród sportowców, którzy najczęściej zmagają się z różnymi bólami stawów. Jeżeli chcielibyście się więcej o tym dowiedzieć to tutaj macie fajny artykuł na ten temat – https://dobry-kolagen.pl/blog/zastrzyki-z-kolagenu/. Dlatego tak ważne jest, by stosować kolagen – a przy okazji można zapobiec starzeniu się skóry i pozbyć się zmarszczek.

Dlaczego kolagen w jedzeniu mi nie wystarczał?

Jak wspomniałam, białko młodości jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego ciała. Nasz organizm potrafi go przyswajać, jednak zazwyczaj musi towarzyszyć mu duża dawka witaminy C. Aby uzupełnić nasz codzienny jadłospis o ten niezwykle cenny element, należy spożywać więcej potraw z galaretą i żelatyną w roli głównej. Nie należy odmawiać sobie golonki, wywarów przygotowanych na kościach (za czym nie każdy przepada), ale obowiązkowo uzupełniaj posiłek owocami z dużą zawartością witaminy C. Mimo wszystko – w moim i zapewne waszym przypadku – w standardowej, codziennej diecie jest go bardzo niewiele. Ja chciałam to zmienić, i udałam się do specjalistycznej poradni lekarskiej, gdzie poradzono mi jak zwiększyć dietę o tak cenny składnik jak kolagen. Zasugerowano mi suplementację białka młodości w formie kapsułek, które łatwo dostać na polski rynku farmaceutycznym.

Dlaczego wybrałam kolagen w kapsułkach?

Kolagen naturalny jest korzystny praktycznie dla całego organizmu. Jednak jego działanie najbardziej widoczne jest w kilku obszarach. Regularne zażywanie kolagenowych kapsułek wpływa na poprawę elastyczności skóry, redukuje pojawiające się zmarszczki, wspomaga funkcjonowanie stawów i kości oraz pomagają utrzymać w dobrym stanie włosy i paznokcie. Produkt polecony mi przez lekarza zawiera wyłącznie naturalny kolagen, pochodzenia rybiego. Specjalnie opracowana formuła, bazująca na naturalnych składnikach sprawia, że jest on aktywny biologicznie i bardzo wysokiej chłonności. Takie kapsułki szybko pozwoliły mi uzupełnić niedobory kolagenu w organizmie. Z biegiem czasu moje włosy stały się bardziej sprężyste, paznokcie nie łamią się, a wchodzenie po schodach nie jest już tak uciążliwe dla moich nóg. W dodatku poprawiła się jakość mojego snu! Na rynku jest dostępnych wiele preparatów z rybim kolagenem. Pamiętaj, by zdecydować się na ten, którego działanie zostało potwierdzone rzetelnym badaniem. Jeżeli macie podobne objawy, ale nie jesteście pewne czy na pewno suplementacja kolagenem jest wam potrzebna to tutaj możecie znaleźć więcej informacji na ten temat. Aczkolwiek pamiętajcie, że żadna porada z Internetu nie zastąpi konsultacji z lekarzem 😉

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.