Uroda

Jak usunąć wąsik domowymi sposobami?

Kiedyś kolega powiedział mi, że nie lubi jak kobieta ma wąsik, bo wyobraża sobie, że na starość musi to wyglądać strasznie. Uznałam to za niezwykle grubiańskie, bo wąsik posiada tak naprawdę każda kobieta! Po powrocie do domu przyjrzałam się sobie w lustrze i oczywiście, ja też mam na twarzy trochę włosków. Do tej pory nawet nie zwróciłam uwagi! Znajomość z kolegą wygasiłam, szkoda mi było czasu. Zrozumiałam jednak, że to może być problem, wpędzający niektóre panie w kompleksy. Może porozmawiamy w takim razie o tym jak błyskawicznie pozbyć się wąsika? I to nie ruszając się z domu? Zapraszam do lektury!

Wąsik – wstydliwy problem

Są kobiety, dla których wąsik jest źródłem wstydu i chcąc to ukryć, kiedy mówią zasłaniają na przykład usta. Często niestety odnosząc efekt przeciwny do zamierzonego, bo gdy próbujemy coś ukryć, sprawiamy że staje się to dużo bardziej widoczne. Nie ma nic złego we włoskach rosnących na twarzy, co zrobić jednak jeśli są ciemne i wyraźnie odciągają uwagę od naszych pięknych oczu, zgrabnego noska i pełnych ust? Na szczęście jest kilka sposobów które rozwiążą nasz problem. Najpierw przyjrzyjmy się, co nam w wąsiku przeszkadza. Czy to fakt, że włoski są bardzo liczne? Wówczas zaproponowałabym depilację, żeby skutecznie zredukować ich liczbę. A może chodzi o to, że włoski są ciemne? Wtedy może warto pomyśleć o rozjaśnianiu, a w zależności od ich intensywności, o rozjaśnianiu przy użyciu dostępnych w każdym domu produktów albo produktów chemicznych.

Depilacja wąsika – sposoby

Dlaczego lepiej wydepilować niż zgolić? Każda kobieta wie, że jeśli nogi się wydepiluje, ma się spokój na kilka tygodni, jeśli zaś ogoli maszynką, to co najwyżej kilka dni. Włoski mają to do siebie że po goleniu odrastają szybko, na dodatek wzmocnione – ciemne i grube. Depilacja jest zatem dobrą metodą, chociaż czasem nieco bolesną. Oto kilka sprawdzonych sposobów na usunięcie wąsika:

  • Użycie pęsety. Sprawdzi się to wtedy, kiedy chcemy jedynie przerzedzić włoski i wyrywanie ich pojedynczo nie będzie zbyt żmudne.
  • Depilacja woskiem. Bardzo szeroko dostępna metoda. W każdej drogerii można zakupić plastry z woskiem, a niektóre firmy produkują nawet takie dostosowane rozmiarem do okolic twarzy. To bardzo łatwa metoda na start.
  • Depilacja przy użyciu pasty cukrowej. Właściwości pasty cukrowej są takie, że przykleja się ona do włoska, nie do skóry przez co jest mniej bolesna niż depilacja przy użyciu wosku oraz powoduje mniejsze uszkodzenie komórek naskórka. Depilacja cukrowa jest metodą dość tanią i wydajną. Pastę cukrową można przyrządzić samodzielnie w domu, jest na to wiele przepisów w Internecie i porad na YouTube. Nie jest to bardzo pracochłonne, ale wymaga skupienia, ponieważ cukier łatwo przypalić, a gorącą masą karmelową poważnie się oparzyć. Tak więc ostrożnie! Innym sposobem jest zakupienie gotowej pasty w Internecie. Jej koszt zwykle nie jest wysoki, a jeśli depilację ograniczymy do rejonów wąsika, pasta będzie bardzo wydajna.

Jak rozjaśnić wąsik?

Inną metodą, która pozwoli rozwiązać problem włosków jest rozjaśnienie wąsika. Jest wiele domowych metod na delikatne rozjaśnianie, skuteczne na włoskach w kolorze ciemnego blonu albo jasnego brązu. ? Jeśli jednak domowe produkty są za słabe – nic straconego, na rynku istnieje wiele preparatów chemicznych, które pomogą ci w domu rozjaśnić niechciane owłosienie.

  • Do łagodnego rozjaśnienia wąsika można użyć na przykład soku z cytryny. Włoski należy codziennie przemywać. Można też zmieszać sok z cytryny z jogurtem albo z miodem, również daje to efekt rozjaśniający i jest bardzo odżywcze dla skóry. Kilka minut trzymamy taką mieszkankę na twarzy, po czym zmywamy ciepłą wodą i gotowe! Do rozjaśnienia włosków z powodzeniem można też użyć pomidorów.
  • Jedną z metod rozjaśnienia chemicznego, ale z produktów łatwo dostępnych w domu, jest użycie wody utlenionej. Warto nadmienić, że sposób często się odradza, ponieważ może powodować odbarwienia skóry.
  • Na rynku dostępne są również rozjaśniacze chemiczne. Często składają się z aktywatora i kremu rozjaśniającego, które to miesza się ze sobą w podanych przez producenta proporcjach. Taka pasta kładziona jest na włoski, trzymamy kilka minut i spłukujemy wodą. Plusem użycia substancji chemicznych jest to, że nawet przy ciemniejszych włoskach można uzyskać satysfakcjonujący efekt, powtarzając zabieg kilka dni z rzędu. Minus jest taki, że na ogół są to silniejsze środki niż sok z cytryny, w związku z czym mogą wystąpić u nas efekty uboczne, na przykład zaczerwienienie czy pieczenie. Na ogół są to reakcje przejściowe. Zaleca się też, aby przeprowadzić najpierw reakcję alergiczną na fragmencie skóry – better safe than sorry.

Podsumowując, wymienione powyżej domowe sposoby powinny trwale rozwiązać twój problem stosunkowo niskim kosztem. Wąsik najlepiej wydepilować albo rozjaśnić, obie te rzeczy są dostępne na wyciągnięcie ręki i bez wychodzenia z domu. Warto je wypróbować zanim wybierzesz się do salonu kosmetycznego i zostawisz w nim swoje ciężko zarobione pieniądze! Powodzenia!

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.