Uroda

Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Moje sposoby

Posiadaczki bujnych loków i fal wiele dałyby za to, by mieć proste i łatwe do ułożenia włosy. Najprostszym sposobem na ujarzmienie kręconych i falowanych włosów jest użycie prostownicy. Ta jednak używana często osłabia włosy, wysusza je, a nawet może prowadzić do kruszenia i rozdwajania się końcówek. Czy istnieją sposoby na wyprostowanie włosów bez użycia prostownicy? Oczywiście, że tak, a poniżej opowiem wam jak to zrobić! 

Nieład na głowie na wyjeździe? Znam to bardzo dobrze 

Znacie to uczucie, gdy wyjeżdżacie na wakacje, jesteście w podróży i nie możecie nigdzie umyć ani ułożyć włosów? Ja znam je bardzo dobrze, ponieważ często jeżdżę pod namiot i muszę sobie radzić z włosami różnymi sposobami. Po pierwsze – jak umyć włosy?! Zawsze można spróbować zrobić to na stacji benzynowej pod umywalką albo za drobną opłatą pod prysznicem. Jednak warunki sanitarne w takich miejscach nie są zbyt zachęcające, a poza tym co w sytuacji, gdy nie podróżujemy samochodem, tylko na przykład pociągiem? Ja zawsze biorę ze sobą suchy szampon do włosów! Wchłania on nagromadzone we włosach sebum, unosi je u nasady, a do tego pięknie pachnie. Pamiętam też o tym, żeby zapakować gumki i spinki do włosów. W momencie, gdy kosmyki naprawdę nie chcą dać się ułożyć, to po prostu wiążę je w koński ogon lub w warkocz. 

Proste włosy bez prostownicy – czy to możliwe? 

Istnieją sposoby na wyprostowanie włosów bez użycia prostownicy. Część z nich to zabiegi, które wykonuje się u fryzjera. Jeden z nich to chemiczne prostowanie, które jest popularną „trwałą”, tylko zamiast kręcić włosy, prostuje je. To popularne rozwiązanie wśród osób posiadających włosy o bardzo silnym skręcie, które trudno jest ujarzmić zwykłą prostownicą w domowych warunkach. Inna metoda to prostowanie japońskie, które umożliwia zmianę kształtu włosa na stałe. Dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnio prostowanie keratynowe, które nie jest aż tak inwazyjne. Jednak ten zabieg bardziej wygładza włosy niż prostuje, dlatego naturalnie bardzo kręcone włosy nie będą po nim całkiem proste. 

Moje sposoby na wyprostowane włosy! 

Na szczęście dla wszystkich osób marzących o zdrowych, mocnych włosach uzyskanie gładkiej tafli prostych włosów jest możliwe bez użycia prostownicy. Oczywiście nie będzie to idealne wygładzenie, ale powinno zadowolić posiadaczki kręconych, trudnych do ujarzmienia włosów. Oto moje sposoby na wyprostowane włosy: 

Suszenie 

Za pomocą szczotki i suszarki można z powodzeniem wygładzić i ułożyć włosy. Do kupienia dostępne są nawet suszarko-lokówki, które mają postać okrągłej szczotki ze środka której wylatuje gorące powietrze. 

Nafta kosmetyczna 

Stosowana przez nasze babcie, a dziś już nieco zapomniana. Nafta kosmetyczna stosowana godzinę przed myciem włosów pozwoli je wygładzić i nieco dociążyć. 

Krochmal 

Łyżkę mąki ziemniaczanej wymieszaj w szklance zimnej wody, a następnie przelej do garnka z trzema litrami gorącej wody. Dokładnie zamieszaj, tak aby nie powstały grudki. Gdy mieszanka ostygnie, to wypłucz w niej włosy, potrzymaj kilka minut na głowie i spłucz. Krochmal obciąża włosy i sprawia, że będą się mniej kręciły. 

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.