metoda omo
Uroda

Na czym polega metoda OMO?

Suche włosy mogą stać się najgorszym koszmarem każdej kobiety. Dla mnie w pewnym momencie mojego życia właśnie takim się stał. Suchy włos nie tylko jest bardziej podatny na uszkodzenia, ale sprawia również, że ​​twoje włosy stają się matowe i puszące. Moje tak właśnie wyglądały. Jedynym sposobem na utrzymanie zdrowych i lśniących włosów jest rozpieszczanie ich zabiegami kondycjonującymi, które pomagają zachować wilgoć. Metoda OMO to idealny sposób by zapewnić twoim włosom idealny wygląd i zdrowie.

Metoda OMO, czyli?

Być może słyszałeś o OMO, ale co to właściwie jest i dlaczego wszyscy o tym mówią? A co najważniejsze, ty też powinieneś to robić? Metoda OMO to szczególna codzienna pielęgnacja włosów. Nazwa OMO jest skrótem. Są to trzy pierwsze litery etapów, realizowanych podczas tej metody na włosach. Po rozwinięciu, nazwa ta brzmiałaby odżywka, mycie, odżywka. Stosowanie metody tej ma na celu widoczne wzmocnienie, nawilżenie oraz ochronę włosów. Jeśli twoje włosy są długie lub wyjątkowo suche, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wdrożenie takiej rutyny będzie dla nich bardzo korzysta. Moje włosy, dzięki OMO stały się zdrowsze i bardziej sprężyste. Jest ona szczególnie preferowana dla kobiet, które mają długie i suche włosy, oraz dla kobiet z mocno kręconymi włosami z tendencją do przesuszania i puszenia się. Włosy, które codziennie pododawane są zabiegom z użyciem wysokiej temperatury, takie jak suszenie, prostowanie czy kręcenie, na pewno potrzebują dodatkowej pielęgnacji i ochrony. Stosowanie metody OMO właśnie im to zapewni.

Metoda OMO – korzyści

OMO to nowy trend pielęgnacji włosów, który przynosi zaskakujące rezultaty i wiele osób zachwyca się właśnie tą metodą. Ja również się w niej zakochałam. Mycie włosów metodą OMO przede wszystkim przywraca im odpowiednie nawilżenie, skutecznie walczy z problemem puszenia się włosów, a do tego jest doskonałym sposobem na zniszczenia spowodowane farbowaniem i rozjaśnianiem włosów. Wiele szamponów zawiera siarczany, a są to detergenty, które dokładnie oczyszczają włosy, ale w rzeczywistości mogą usuwać naturalne oleje i powodować utratę wilgoci z pasm włosów, pozostawiając je suche i bardziej podatne na uszkodzenia. Ograniczając stosowanie szamponu, twoje włosy są w stanie utrzymać naturalny poziom wilgoci, dzięki czemu mogą stać się zdrowsze i bardziej sprężyste. Dlatego też w metodzie OMO zaczynami mycie włosów od odżywki, która ma na celu zabezpieczyć włosy przed wysuszającym działaniem niektórych szamponów z zawartością silikonów. Dlatego w tym etapie nie ma znaczenia jakiej odżywki użyjesz, może to być nawet produkt, który nie do końca Ci się sprawdził. W moim przypadku właśnie tak jest i używam produktu, który nie spełnił moich oczekiwać jako odżywka regenerująca zniszczone włosy. W kolejnym etapie najważniejsze jest dokładne oczyszczenie nasady włosów. W trzecim kroku nakładamy na włosy maskę lub odżywkę, by na pewno, włosy były odpowiednio wypielęgnowane, a rozczesywanie nie będzie sprawiało trudności.

mycie włosów metodą omo
taaakie długie * . *

Jak wygląda mycie włosów metodą OMO?

Codzienna pielęgnacja metodą OMO jest banalnie prosta, oczywiście trwa trochę dłużej niż standardowe mycie włosów, ponieważ składa się z większej ilości kroków, ale stosowanie jej nie wymaga dodatkowych umiejętności. Po pierwsze na zwilżonych włosach dobrze rozprowadź odżywkę, pomijając nasadę włosów. Najlepiej pozostaw ją na włosach według przepisu producenta, ja robię to najczęściej przez około 3 minuty. Następnie spłucz delikatnie odżywkę i umyj nasadę włosów szamponem, a na pozostałe partie włosów nałóż ponownie odżywkę. Na koniec dokładnie spłucz oba produkty z włosów i nałóż na nie dostosowaną do potrzeb Twoich włosów maskę albo odżywkę. Tutaj postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. Pamiętaj, aby ostatnie płukanie włosów, wykonać zimną wodą w ten sposób zamykając łuski włosów. To super metoda, która na moich włosach sprawdza się rewelacyjnie.

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.