Głębokie zaskórniki zamknięte
Uroda

Głębokie zaskórniki zamknięte – jak sobie z nimi radzić?

Głębokie zaskórniki zamknięte to problem natury estetycznej, z którym zmaga się wiele osób, zwłaszcza tych, które posiadają cerę mieszaną lub tłustą. Niedoskonałości te są uciążliwe ze względu na to, że znajdują się dość głęboko pod skórą i trudno jest je usunąć. Stosując jednak odpowiednią pielęgnację, możemy się ich pozbyć. Jak sobie z nimi radzić? Podpowiadamy.

Czym są głębokie zaskórniki zamknięte?

Zaskórniki zazwyczaj powstają w miejscach, w których znajduje się wiele gruczołów łojowych, czyli na nosie, brodzie lub czole, ale również w innych lokalizacjach, na przykład na policzkach, klatce piersiowej czy plecach. Zmiany te są spowodowane zazwyczaj nadmierną produkcją sebum, które łączy się z martwym naskórkiem i blokuje ujścia mieszków włosowych.

Zaskórniki dzielimy na otwarte i zamknięte. Te pierwsze mają zazwyczaj ciemnobrązowy lub czarny kolor. Drugie z kolei są jasne i tworzą na powierzchni skóry grudki. Mogą być spowodowane przez zaburzenia hormonalne, które mają wpływ na pracę naszych gruczołów łojowych i dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku.

Jakie kosmetyki stosować na głębokie zaskórniki zamknięte?

Żeby pozbyć się głębokich zaskórników zamkniętych, należy wprowadzić do pielęgnacji swojej twarzy właściwe kosmetyki. Wśród nich można wymienić dobry żel do mycia twarzy, który w swoim składzie zawiera na przykład kwas salicylowy odpowiedzialny za złuszczanie. Niezwykle istotne jest również regularne stosowanie płynu micelarnego – produkt taki powinien być hipoalergiczny i bezzapachowy.

Warto postawić również na krem do twarzy z ceramidami, który będzie wsparciem naszej pielęgnacji, wzmocni barierę ochronną skóry i wspomoże jej regenerację. Jeżeli produkt taki nie zapewnia ochrony przeciwsłonecznej, należy dodatkowo sięgnąć po filtr UV, który trzeba stosować codziennie, a nie tylko, gdy świeci słońce.

Głębokie zaskórniki zamknięte a oczyszczanie twarzy

Podstawowym krokiem, który może pomóc zwalczyć głębokie zaskórniki zamknięte jest właściwe oczyszczanie twarzy, ponieważ zazwyczaj są one spowodowane gromadzące się łojem w ujściach gruczołów. Dlatego tak ważny jest poprawnie przeprowadzony demakijaż i pilnowanie kolejności aplikacji produktów.

Podczas wieczornej rutyny w pierwszym etapie należy użyć płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu, aby zmyć makijaż i zanieczyszczenia, które zgromadziły się na naskórku. Następnie przy pomocy żelu do mycia lub pianki umyć twarz. Dopiero na przygotowaną w taki sposób cerę można nałożyć tonik lub krem.

Głębokie zaskórniki zamknięte a peelingi

W walce z głębokimi zaskórnikami zamkniętymi mogą pomóc również peelingi. Jeżeli na naszej twarzy znajdują się stany zapalne, wówczas powinniśmy użyć produktów enzymatycznych, ze względu na to, że gruboziarniste peelingi z drobinkami mogłyby doprowadzić do rozprzestrzenienia się niedoskonałości na pozostałym obszarze twarzy.

Osoby, które mają problemy z zaskórnikami i innymi niedoskonałościami, powinny w szczególności zwracać uwagę na to, czym dotykają twarzy. Z tego powodu po każdym umyciu skóry należy wycierać ją bardzo delikatnie jednorazowym lub czystym ręcznikiem. Ważna jest również regularna zmiana poszewki i codzienne czyszczenie ekranu telefonu.

Domowe sposoby na zaskórniki zamknięte

Istnieje wiele domowych sposobów, które polecane są w walce z zaskórnikami zamkniętymi. Warto jednak wcześniej skonsultować je z lekarzem dermatologiem lub kosmetyczką. Wśród najpopularniejszych można wymienić tzw. parówki, które rozszerzają pory przy pomocy gorącej pary dzięki, czemu łatwiej jest oczyścić gruczoły łojowe.

Studentka dziennikarstwa, którą fascynuje temat souvivre vivre. Szeroko pojętą kulturę cenię ponad wszystko - nawet wyżej niż jedzenie! Serio, romantyczną kolacje bez mrugnięcia okiem wymieniłabym na spektakl teatralny. Niepoprawna marzycielka i uzależniona netflixoholiczka.