sposoby na cellulit
Uroda

Najlepsze sposoby na cellulit

Cellulit jest często nazywany pomarańczową skórką, ze względu na jego nierówny wygląd. Cellulit to nic innego jak komórki tłuszczowe przepychające się przez tkanki łączne pod skórą. Zwykle występuje na pośladkach i udach, ale może również występować na ramionach, brzuchu i innych obszarach ciała. Choć wydaje się to niesprawiedliwe, kobiety są naturalnie bardziej podatne na cellulit niż mężczyźni, około 80 % kobiet ma cellulit. Dzieje się tak ponieważ kobiety mają inny rozkład tłuszczu, mięśni i tkanek łącznych niż mężczyźni, co zwiększa u nich prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu. Mnie również dotyczy ten problem, największy problem u siebie zauważyłam na udach i pośladkach.

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Sposobów na pozbycie się cellulitu jest mnóstwo, najlepiej zacząć od najprostszych i najzdrowszych metod. Po pierwsze pij dużo wody. Nawodnienie organizmu utrzymuje świeże i odnowione komórki skóry, co może zmniejszyć widoczność cellulitu. Osobiście pije co najmniej 8 szklanek wody dziennie. Po drugie jedz świeże owoce i warzywa. Dieta wypełniona zdrowymi owocami i warzywami pomoże ci utrzymać niską wagę, zmniejszając pojawienie się cellulitu. Jedz dużo surowych warzyw, surowe warzywa sałatkowe, brokuły, marchewki i inne warzywa są pełne składników odżywczych, przeciwutleniaczy i wody. Po trzecie zacznij się ruszać. Wykonuj ćwiczenia o wysokiej intensywności. Połączenie treningu siłowego z ćwiczeniami cardio prowadzi do wytworzenia beztłuszczowej masy mięśniowej, co z czasem sprawi, że uda i pośladki będą z czasem wyglądać jędrniej. Trening siłowy, w przeciwieństwie do ćwiczeń cardio, tonizuje mięśnie pod skórą. Może to znacznie zmniejszyć widoczność cellulitu. Wykonuj ćwiczenia mające na celu ujędrnienie ud, pośladków i mięśni brzucha. Jeśli masz cellulit na ramionach, wykonaj również ćwiczenia ramion. Te proste nawyki, działają nie tylko na cellulit, ale również na ogólne zdrowie. W ten sposób każdego dnia hamuje powstawanie cellulitu.

Domowe sposoby na cellulit

Oto kilka domowych środków, które mogą pomóc zmniejszyć pojawienie się cellulitu i zmniejszyć jego widoczność. Przede wszystkim masaż, który możesz wykonać samodzielnie w domu. Masaże mają wiele zalet dla ciała i umysłu, ale są również skuteczne w walce z cellulitem na udach i pośladkach. Masaż może zmniejszyć cellulit poprzez poprawę drenażu limfatycznego oraz pomóc w rozciągnięciu tkanki skóry, a to sprawi zanikanie dołków cellulitu. Kremy do masażu oferują te same korzyści, ale kluczowym elementem jest proces masowania. Nie możesz nakładać kremu i oczekiwać, że cellulit sam zniknie. Pamiętaj też, że jeden masaż nie pomoże w walce z cellulitem. Musisz konsekwentnie powtarzać proces, aby osiągnąć i utrzymać pożądane wyniki. Moim fantastycznym sposobem na cellulit jest również stosowanie domowej maseczki z cynamonu, a do jej przygotowania potrzeba tylko: 2 łyżki miodu, 1 łyżeczka cynamonu oraz 1 łyżka soku z cytryny. Taką maskę nakładamy na problematyczne strefy, można owinąć je folią spożywczą i usiąść w ciepłym miejscu na około 20-30 minut.

jak pozbyć się cellulitu z ud

Domowy peeling kawowy – skuteczna metoda na cellulit

Peeling kawowy to jeden z najbardziej popularnych domowych sposobów na cellulit, sama stosuje go minimum 2 razy w tygodniu. Jego przygotowanie jest bardzo proste. Jedyne czego potrzebujemy to: fusy z kawy, oliwa z oliwek i cukier trzcinowy. Mieszamy wszystkie składniki i nakładamy peeling na objęte cellulitem obszary ciała. Taki peeling najlepiej wykonać po umyciu się pod prysznicem. Masuj bardzo energicznie, dbając jednocześnie o ochronę wrażliwej skóry. Następnie dokładnie spłucz i osusz skórę. Ponieważ peelingi kawowe są złuszczające, powinno się po zakończeniu masażu mocno nawilżyć skórę. Warto zrobić to balsamem o działaniu antycellulitowym, zawierające olejki cytrusowe. Wykonując przy tym delikatny masaż, należy pamiętać aby masować skórę w kierunku serca.

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.