Lifestyle

Jaki płaszcz damski kupić na zimę?

Wybór odpowiedniego płaszcza na zimę jest ważny, bo od niego zależy komfort, jak i cała stylizacja. Warto więc kupić taki, by sprawdził się w mroźne dni, a jednocześnie wpisywał się w osobiste preferencji i styl. Na co więc zwrócić uwagę wybierając idealny płaszcz damski?

Po pierwsze materiał

W sklepach dostępne są płaszcze damskie wykonane z różnych materiałów, nie tylko pod kątem ich jakości. Przede wszystkim wyróżnia się te bardziej odporne na wodę i wiatr. Zazwyczaj występują wersji z kapturem, a przez to idealnie sprawdzą się w czasie spacerów czy podczas załatwiania codziennych sprawunków.

Obok nich popularne są płaszcze z wełny czy poliestru z domieszkami, niezwykle stylowe, ale niechroniące tak dobrze przed wodą. Idealne okrycia na eleganckie wyjścia czy podróż do pracy. Dostępne w zarówno z kapturem, jak i bez. Pośrodku znajdują się płaszcze z wypełnieniem, zazwyczaj z poliestru, z nylonową, świecącą lub matową powłoką. Dzięki użytym materiałom lepiej trzymają ciepło w wietrzne i bardzo mroźne dni. I one również mogą mieć kaptur, często z możliwością jego odpięcia.

Natomiast na wędrówki po górach lepsze od płaszcza będą specjalne kurtki na takie wypady. Wykonane z odpowiednich materiałów, z licznymi kieszeniami chronią przed chłodem i przegrzaniem.

Po drugie długość i rozmiar

Płaszcze damskie, w przeciwieństwie do kurtek, zwykle są dłuższe, a przez to lepiej chronią przed zimnem. Nie każda kobieta lubi jednak, gdy poły okrycia sięgają do kostek. Owszem, wygląda to bardzo elegancko, jednak nie zawsze się sprawdzi. Wybierając płaszcz warto więc zwrócić uwagę na długość i dobrać ją do własnych preferencji oraz okazji. Te długie do ziemi będą najlepsze na oficjalne wyjścia, a na spacery czy do pracy lepsze będą te do kolan.

Nie bez znaczenia pozostaje także rozmiar. Warto mierzyć damskie płaszcze nie na koszulki z krótkim rękawem, ale na typowy zestaw, jaki będzie się pod niego nosić. W ten sposób okrycie będzie idealnie dobrane do potrzeb. Wybór w ciemno większego lub mniejszego rozmiaru może zakończyć się tym, że efekt końcowy nie będzie ani komfortowy ani estetyczny.

Po trzecie kolor

Jak w przypadku każde innego typu odzieży, także i podczas zakupów płaszcza trzeba odpowiednio dobrać kolor. Gdy w szafie królują ciemne i stonowane barwy, a chce się wprowadzić coś ożywiającego i dodającego energii, to można pokusić się o wyrazisty, czerwony lub różowy odcień. W sytuacji, gdy nie lubi się mocnych barw, lepiej postawić na nieśmiertelne klasyki – czernie, brązy, granaty czy szarości. Świetnie komponują się z większością dodatków i nigdy nie wychodzą z mody.

Kobiety, które lubią eksperymentować, mogą wybrać coś bardziej ekstrawaganckiego. Ciekawą opcją są płaszcze damskie patchworkowe czy te w motywy kwiatowe. Zdecydowanie będą się wyróżniać na tle zimowej szarości.

Pamiętaj, że wybór płaszcza jest często indywidualny, więc ważne jest, abyś znaleźć taki, który spełnia osobiste preferencje i potrzeby. Jednak niezależnie od typu, warto zakupić damski płaszcz wysokiej jakości, który będzie można nosić dłużej niż tylko jeden sezon. Dobrym rozwiązaniem jest wybór dwóch lub trzech typów okryć, by móc zmieniać je w zależności od okazji oraz pogody.

Studentka dziennikarstwa, którą fascynuje temat souvivre vivre. Szeroko pojętą kulturę cenię ponad wszystko - nawet wyżej niż jedzenie! Serio, romantyczną kolacje bez mrugnięcia okiem wymieniłabym na spektakl teatralny. Niepoprawna marzycielka i uzależniona netflixoholiczka.