Uroda

Krosty na pośladkach – wstydliwy problem, któremu łatwo zaradzić

Krosty na pośladkach – ta nieestetyczna przypadłość może obniżyć skutecznie własną samoocenę i popsuć szyki niejednej świetnie zapowiadającej się randki. Gdzie szukać porady oraz jak przełamać wstyd i uporać się z doskwierającym problemem skórnym? Do akcji wkraczam ja – na ratunek nieproszonym gościom!

Krostki na pośladkach – dlaczego się pojawiają?

Powstające wypryski to z pewnością uciążliwy problem natury dermatologicznej. Aby znaleźć źródło powstawania warto przyjrzeć się sobie i swojemu ciału by dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich powstawania – to świetny sposób, z którego sama korzystam zawsze gdy chcę znaleźć przyczynę skórnej alergii. Krostki powstają najczęściej poprzez zapalenie mieszków włosowych, a to z kolei jest wywołane podczas takich zabiegów jak golenie lub depilacja – na skutek podrażnienia bądź użycia niezdezynfekowanego sprzętu. Innym powodem może być kontakt bielizny a także ubrań z delikatną powierzchnią naszej skóry – a to wszystko przez drobnoustroje które tam zamieszkują. Jeśli Twojej przypadłości towarzyszą natomiast ropne krostki i zaskórniki możesz mieć do czynienia z trądzikiem. Tutaj niezbędna będzie wizyta u dermatologa, który potwierdzi lub wykluczy diagnozę. Pamiętaj, że taki lekarz jest właśnie po to, żeby Ci pomóc i nie tylko Ty jedna zmagasz się z tym problemem. No stress!

Wysypka na pośladkach – jak się jej pozbyć?

Istnieje wiele prostych sposobów by pozbyć się uporczywych krostek i tzw. „potówek” z naszych pośladków. Pierwszy i najważniejszy – oddychająca, wygodna bielizna. Materiały z domieszkami i syntetyczne sprawiają, że skóra się poci, a to przyczynia się do powstawania wysypki. I to wcale nie jest tak, że jak bawełna to nieatrakcyjnie – zaufaj mi. W sklepach jest szeroki wybór produktów, które mają porządny skład i fajny krój! Dodatkowo unikaj obcisłych ubrań i noś się luźno. Sukienki będą świetnym rozwiązaniem! Poprzez taki zabieg ze zmianą stroju zapobiegniesz ocieraniu ubrań o ciało i rozmnażaniu bakterii. Postaw na higienę i pielęgnację – często zmieniaj ręczniki i pościel, podczas kąpieli używaj delikatnych płynów myjących. Warto zainwestować w peeling i chociaż raz w tygodniu zapewnić skórze taki zabieg, który usunie martwy naskórek dzięki czemu skóra będzie gładsza. Możesz też wykonać taki produkt peelingujący samodzielnie, np. z fusów od kawy. Zapewniam Cię, że skóra wiele na tym zyska!

Maść na krosty na pośladkach

Gdy domowe sposoby nie pomagają i wciąż nie potrafisz poradzić sobie z doskwierającym problemem poszukaj ratunku w środkach aptecznych. Niewielkim wydatkiem okaże się zakup maści cynkowej, która ma działanie wysuszające i przeciwzapalne. Możesz upolować ją w aptece nawet za około 2zł! Stosuj ją na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę. Innym skutecznym rozwiązaniem będzie maść z nadtlenkiem benzoilu o działaniu antybakteryjnym, którą również dostaniesz bez recepty. Może to właśnie te produkty w Twoim przypadku okażą się skuteczne i przyniosą oczekiwany efekt w walce z nieposkromionymi krostkami.

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.