Uroda

Metoda 7 skin – jak tonizować twarz?

Europejki od dawna interesują się koreańską pielęgnacją skóry. Wśród często stosowanych przez nie technik można wymienić metodę 7 skin. Na czym dokładnie polega? W jaki sposób pomaga skórze odzyskać piękny wygląd? Osoby marzące o zdrowo wyglądającej, nawilżonej i pełnej blasku cerze testują różne metody pielęgnacji. Coraz częściej zwracają uwagę na rozwiązania pochodzące z Azji, takie jak metoda 7 skin. Za jej sprawą skóra staje się elastyczna, sprężysta i wyraźnie młodsza.

Layering, czyli azjatycka pielęgnacja

Azjatyckie metody dbania o skórę dzielą się na liczne rodzaje. Jedna z nich, nosząca nazwę layering, skupia się na nakładaniu na skórę kilku warstw pielęgnacyjnych kosmetyków. Należy nanosić je na twarz jedna po drugiej, zaczynając od tych o najrzadszej konsystencji, a kończąc na najgęstszych. Tym sposobem skóra zostaje odpowiednio oczyszczona, odżywiona oraz nawilżona.

Metoda 7 skin zalicza się do opisanego wyżej layeringu, ale w pewien sposób rozszerza jego zasady. W jej ramach wykorzystujemy jeden produkt – tonik. Jego rolę może odgrywać standardowy tonik, wariant pod postacią mgiełki albo wodnista esencja. Najlepiej wybierać naturalne toniki do twarzy, gdyż działają skutecznie, a jednocześnie delikatnie. Zgodnie z regułami należy aplikować kosmetyk na skórę twarzy od 3 do 7 razy. Ilość zależy od potrzeb konkretnej osoby.

Tonizacja skóry metodą 7 skin

Przed przystąpieniem do procedury, skórę trzeba starannie oczyścić. Nie musimy jej przy tym zbyt dokładnie osuszać – wręcz przeciwnie, może pozostać lekko wilgotna. Po naniesieniu płynu na powierzchnię skóry wklepujemy go, a następnie czekamy, aż całkowicie się wchłonie. W kolejnym kroku powtarzamy czynność.

W innym wariancie metody nie musimy wklepywać toniku – możemy nałożyć go przy pomocy wacika kosmetycznego. Wystarczy lekko dociskać go do skóry. Jeśli mamy więcej niż jeden tonik, w następnych turach można sięgnąć po inną wersję, np. esencję. Dzięki temu do skóry dostaną się różne składniki, nie tylko te pochodzące z jednego produktu.

Co dają naturalne toniki do twarzy?

Dobrej jakości tonik powinien wyróżniać się dopracowaną recepturą. Najlepiej, gdy zawiera liczne substancje nawilżające oraz ekstrakty roślinne. Wśród pożądanych elementów można wymienić np. witaminę B3, panthenol, kwas hialuronowy czy glicerynę. W składzie wysokiej klasy toniku znajdują się łagodne komponenty, z kolei nie powinno być w nim alkoholu. Przykładowo, marka KOI poleca użytkownikom tonik do twarzy, który przywraca skórze naturalne pH. Jego receptura zawiera zmiękczające oraz wygładzające skórę algi, wyciąg z kwiatu lotosu, który odżywia cerę oraz poprawia mikrokrążenie. Jest w niej także wyciąg z bazylii, mający silne właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne oraz przeciwzapalne.

Główne zadanie tonizacji metodą 7 skin polega na przywróceniu skórze nawilżenia bez efektu tłustości czy ciężkości. To technika, która przynosi satysfakcjonujące efekty zwłaszcza u posiadaczy cery problematycznej oraz mieszanej, ze strefami przesuszonymi i tłustymi. Osoby, które sięgają po kremy do cery wrażliwej, będą też zadowolone z tego rodzaju pielęgnacji. Po odpowiedniej absorpcji toniku cera zyskuje promienny blask.

Jeśli zależy nam na efekcie „glow”, ta metoda może pomóc nam to osiągnąć.

Studentka dziennikarstwa, którą fascynuje temat souvivre vivre. Szeroko pojętą kulturę cenię ponad wszystko - nawet wyżej niż jedzenie! Serio, romantyczną kolacje bez mrugnięcia okiem wymieniłabym na spektakl teatralny. Niepoprawna marzycielka i uzależniona netflixoholiczka.