Lifestyle

Kim jest Nora Roberts? – sylwetka znakomitej pisarki

Nora Roberts jest pisarką z wieloletnim stażem. Amerykanka rozpoczęła swoją karierę autorską ponad czterdzieści lat temu i od tego czasu stworzyła grubo ponad 100 ciekawych powieści. Roberts jest niezwykle płodną pisarką, która zaskarbiła sobie uwielbienie fanów tzw. obyczajówek oraz romansów z wątkami kryminalnymi. Jakie książki Nory Roberts warto znać?

Wielogatunkowa mistrzyni słowa pisanego

Nora Roberts to amerykańska pisarka, która rozpoczęła swoją karierę dość późno i trochę przez przypadek. Jej pierwsza książka ujrzała światło dzienne w 1981 roku, czyli w momencie, gdy twórczyni miała 31 lat.

Irlandzka wróżka, bo taki tytuł nosiła debiutancka powieść Roberts – została zapoczątkowana podczas przymusowego pobytu w domu. W 1979 roku kobieta utknęła w mieszkaniu ze względu na ogromną śnieżycę. Stwierdziła wtedy, że spróbuje swoich sił w pracy kreatywnej.

Pierwsza książka Nory Roberts była romansem. Autorka specjalizuje się właśnie w tym gatunku, ale w swoim portfolio ma też wiele znakomitych książek o innej tematyce. Twórczyni świetnie odnajduje się również w literaturze kryminalnej, sensacyjnej oraz obyczajowej.

Nora Roberts wciąż jest aktywną pisarką. Ostatnią książkę wydała w 2020 roku. Jej publikacje dostępne są w księgarniach lub skupach książek takich jak https://skupszop.pl/autor/nora-roberts. Znajduje się tam pokaźny zbiór książek autorki, które można zakupić w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Jakie są najpopularniejsze książki Nory Roberts?

Nora Roberts ma prawdziwy talent do tworzenia angażujących fabuł, które nierzadko opowiada w wielotomowych zbiorach. Przykładowo znana i lubiana seria MacGregorowie składa się z aż 11 części! Wśród jej publikacji znajdują się też liczne trylogie oraz pojedyncze publikacje.

Do najważniejszych tytułów w dorobku Nory Roberts należą książki takie jak Spełnić marzenia, Rodzinne sekrety czy też Kłamca. Duży rozgłos uzyskała także Szklana wyspa, czyli ostatnia część trylogii Strażnicy. Romans opowiadający o złej bogini oraz archeologu pracującym w nastrojowej Irlandii dowodzi, że autorka jest świetna w kreowaniu niesztampowych postaci i ciekawych zwrotów akcji.

Osiągnięcia amerykańskiej pisarki

Można powiedzieć, że Nora Roberts to kobieta sukcesu. Kontynuowanie kariery pisarskiej w wieku 70 lat samo w sobie jest już pewnego rodzaju dokonaniem. Autorka zdobyła też oczywiście kilka prestiżowych nagród za swoją twórczość.

Pisarka w swoim dorobku ma nagrodę Quill Award for Romance oraz RITA Award przyznawaną przez Romance Writers of America. Nora Roberts była zresztą pierwszą kobietą przyjętą do Romance Writers of America Hall of Fame.

Dodatkowym sukcesem twórczyni jest to, że kilka książek jej autorstwa doczekało się swoich ekranizacji. W 2007 roku powstały aż cztery filmy telewizyjne, które fabularnie bazowały na powieściach Ciemna strona księżyca, Płomienie wspomnień, Księżyc nad Karoliną, Niebo Montany. Po dwóch latach powstał kolejny film. Jego pierwowzorem była książka Noc na bagnach Luizjany.

Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.