jak przygotować się do świąt
Lifestyle

3 wskazówki, które pozwolą Ci przygotować się do Świąt i nie zwariować!

Do Świąt pozostało niewiele czasu a Ty nadal czujesz się zupełnie nieprzygotowana? Wokół słyszysz, że u innych prezenty już kupione, choinka ubrana a Ty nie możesz się zabrać nawet za przedświąteczne porządki?

Uspokoję Cię. To, że tak wiele mówi się o świętach, w sklepach jest mnóstwo pięknie zapakowanych upominków, ozdób i światełek, od koleżanek słyszysz, że upiekły ciasta i zrobiły uszka… to nie znaczy, że mają już wszystko zapięte na ostatki guzik. Zawsze jest jeszcze „coś“, co trzeba zrobić. Zawsze brakuje czasu i zawsze przydałoby się kilka dodatkowych godzin, ba, nawet dni!

Co więc zrobić, żeby wszystko przebiegło pomyślnie i żeby w tym przedświątecznym szale i porządkowaniu znaleźć jeszcze trochę czasu dla siebie? Oto trzy wskazówki, które mogą okazać się przydatne. Wskazówki, które są tak oczywste… że można o nich zapomnieć!

Zrób listę rzeczy do zrobienia

Zamiast robić wszystko na hurra i brać się za wszystko na raz, usiądź spokojnie i wypisz rzeczy do zrobienia. Stwórz listę, przedstaw zadania w punktach, a później przjrzyj im się dokładnie. Czy wszystkie z nich są równie ważne? A może kilka nich można zrealizować po świętach lub po prostu je pominąć, żeby nie tracić czasu? A może są czynności, które możesz oddelegować innym członkom rodziny? Skróć listę do minimum, ustal priorytety i realizuj plan krok po kroku.

Odpoczywaj

To, że idą święta i jest mnóstwo rzeczy do zrobienia, nie znaczy, że powinnaś pracować dzień i noc. Odpoczywaj, rób przerwy a przede wszystkim wysypiaj się. Dzięki temu będziesz bardziej produktywna i wykonasz więcej zadań w krótszym czasie. Przecież chyba nie chcesz spędzić świąt niewyspana i przemęczona.

Najważniejsza jest rodzina

W tym całym chaosie, nie zapominaj o tym, co jest najważniejsze! Nie to, czy wszystkie zaplanowane potrawy pojawią się na stole. Nie to, czy choinka i świąteczny wystrój będą idealnie ze sobą współgrać, Najważniejszy jest czas spędzony z bliskimi, rodzinna atmosfera, uśmiechy na twarzach osób zebranych przy wigilijnym stole. Tego dnia nie martw się czy ze wszystkim zdążyłaś, czy wszystko jest jak należy. Po prostu usiądź, odłóż na bok troski i celebruj chwilę.

Wpis ten został przygotowany przez Anię z bloga kosmetycznego kosmetykiani.pl na którego serdecznie Was zapraszam! 🙂

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.