złamany paznokieć
Uroda

Pęknięty paznokieć – jak sobie z nim poradzić?

O tym, że piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej z nas chyba nie muszę nikogo zbyt długo przekonywać. Zdrowe oraz wypielęgnowane paznokcie to najważniejszy element naszych doni – nic więc dziwnego, że tak wiele starań dokładamy do tego, aby wyglądały zawsze świetnie. W tym celu stosujemy odżywki pielęgnacyjne oraz utwardzające, a także łykamy witaminy oraz suplementy diety zawierające w swoim składzie krzem, skrzyp polny lub pokrzywę, za sprawą, których nie tylko nasze paznokcie – ale także skóra oraz włosy stają się zdrowsze i piękniejsze.

Pomimo tak skrupulatnej pielęgnacji i suplementacji z pewnością każdej z nas przynajmniej raz w życiu zdarzył się przykry wypadek kiedy przed ważnym wyjściem typu randka lub ślub przyjaciółki złamały paznokieć. Mnie samej taki przykry wypadek przydarzył się już kilka razy, dlatego bardzo chętnie podzielę się z Wami sprawdzonymi sposobami na uratowanie złamanego paznokcia – bez konieczności obcinania, dzięki którym nawet pomimo złamania Twój perfekcyjny manicure wciąż będzie zachwycał .

Domowe sposoby na złamany paznokieć.

Chociaż ze złamanym paznokciem manicurzystka poradziłaby sobie w kilka sekund nadlewając w miejsce ubytku substancję żelową lub akryl – nie zawsze mamy czas oraz ochotę czy pieniądze na wizytę w profesjonalnym gabinecie stylizacji paznokci. Wcale jednak nie oznacza to, iż samodzielnie – tylko i wyłącznie w warunkach domowych nie jesteśmy w stanie uratować naszego złamanego paznokcia – tak aby nie było konieczne jego obcięcie. Wiele osób w tego typu ,,wypadkach” ratuje się specjalnymi klejami do sklejania złamanych paznokci lub wykorzystuje do tego celu inny klej jakim dysponują, na przykład klej do tipsów, a nawet zwykły klej o silnym działaniu – to rozwiązanie doraźne i niekoniecznie przyjazne naszym paznokciom – dlatego zdecydowanie warto jest poznać bezinwazyjną oraz przyjazną dla płytki paznokci metodę ich sklejania, do której niezbędna nam będzie chusteczka higieniczna, lub….. zwykła torebka od herbaty.

pęknięty paznokieć

Jak uratować złamany paznokieć torebką od herbaty?

Chociaż w pierwszej chwili ten sposób może wywoływać zdziwienie lub niedowierzanie na twarzy to jednak jest on jak najbardziej skuteczny i prosty w wykonaniu. Dzięki niemu w kilka minut naprawiłam swój złamany paznokieć! Do zabiegu z torebką herbaty będzie Ci potrzebna oczywiście jedna torebka herbaty ekspresowej, którą z pewnością posiada każda z nas w swoim domu, utwardzający lakier lub odżywka, pilniczek i bloczek polerski.

Złamany paznokieć musimy bardzo dokładnie opiłować oraz zmatowić – tak aby wyrównać jego powierzchnię oraz krawędzie. Następnie należy usunąć z niego nadmiar pyłu postały podczas piłowania, a z torebki od herbaty wyciąć mały element kształtem zbliżony do paznokcia, którego mamy zamiar naprawiać. Kolejnym krokiem jest nałożenie utwardzającej odżywki na całą powierzchnię paznokcia oraz przyklejenie do niego wcześniej wyciętego kawałka z torebki od herbaty.

Po pewnym czasie całość malujemy ponownie odżywką, a kiedy wyschnie nakładamy jeszcze jedną warstwę. Kiedy paznokieć jest już całkowicie wysuszony wszelkie nierówności oraz chropowatą powierzchnię wyrównujemy bloczkiem polerskim – a na wierzch nakładamy lakier w kolorze pozostałych paznokci. I to właściwie wszystko co musisz zrobić – paznokieć jest zabezpieczony i uratowany, a Ty spokojnie możesz udać się na imprezę.

Kasia
Pasjonatka podróży i słowa pisanego. Lubię ładne miejsca, ładne rzeczy i smaczne jedzenie. Pisze przede wszystkim o tym co mnie spotyka i co według mnie może zainteresować inne kobiety.